USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Köyde Büyük Yangın

Sivas´ta merkeze bağlı Karalar köyünde 6 farklı noktada çıkan yangında 1 ev, 1 traktör ile 5 ahır yandı. 15 büyükbaşın da öldüğü yangında, kundaklama şüphesi üzerinde duruluyor.

05-06-2023 10:54
SİVAS
Google News

Arife Defne ARSLAN

Karalar köyünün 6 farklı noktasında, dün saat 05.00 sıralarında yangın çıktı. Durumu fark eden köylüler, Sivas Belediyesi´nden yardım istedi. Bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, 1 saat süren çalışma ile alevleri söndürdü. Tuncer Pürlü´ye ait ev ve traktör ile Lokman Kalın, Nusret Gülmez, Bekir Gülmez, Halim Pürlü´e ait 5 ahır yandı, 15 büyükbaş da öldü. Yangına ilişkin soruşturma başlatılırken, ekipler kundaklama şüphesi üzerinde duruyor. Yangın sonrası köye gelen Vali Yılmaz Şimşek, yanan yerlerde incelemelerde bulundu. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Şimşek, konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

KUNDAKLAMA ŞÜPHESİ VAR

Yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Şimşek, "Sabahın erken saatlerinde takriben saat 05:00 sularında ilimiz merkez ilçesine bağlı Karalar köyünde 6 farklı noktada yangın çıktığı şekilde bir ihbar aldık. Bu ihbar üzerine başta itfaiye ekiplerimiz, Jandarma ve sağlık ekiplerimiz köye intikal ettiler ve kısa sürede de yangını söndürdüler. Maalesef bu yangın neticesinde 15 hayvan telef oldu. Yine bu yangın neticesinde bir traktör ve bir ev zarar gördü. Yangının 6 farklı noktada ve 5 ahırda çıktığı tahmin ediliyor. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. İnşallah kısa sürede netice elde edeceğiz. Ben vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Allah beterinden saklasın inşallah.
Çok şükür vatandaşlarımızda can kaybı yok ama hayvan zayiatları var. İnşallah bunları da görüşeceğiz, devlet olarak telafi yoluna gideceğiz. Sabotaj olma ihtimalini de değerlendiriyoruz, o ihtimal üzerinde de duruluyor. Şu ana kadar gözaltı yok ama araştırıyoruz, en kısa sürede netice alacağız." dedi.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
RESMİ İLANLAR TÜMÜ
Bugün yayınlanan resmi ilan bulunamadı!...
ANKET TÜMÜ
Sivas'ta Kimi Belediye Başkanı Görmek İster Misiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü