USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Gayrimenkul Yatırımında Geç Kalmayın

Gayrimenkul Uzmanı Şule Alp, yaz aylarında gayrimenkul sektöründe yaşanacak hareketliliğin fiyatlara da yansıyacağını belirterek, “Yatırıma hızlı karar verenler bu süreçten kazançlı çıkacak” dedi.

Gayrimenkul Yatırımında Geç Kalmayın
25-05-2023 14:02
İSTANBUL
Google News

Türkiye’de seçim süreci nedeniyle yaşanan belirsizlik nedeniyle gayrimenkul sektörü pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine odaklanırken, yaz aylarının gelmesiyle hareketlenmesi beklenen sektörlerin başında gelen gayrimenkulde gözler fiyatlara çevrildi. Seçim sonrasında hareket beklediklerini ifade eden Gayrimenkul Uzmanı Şule Alp, “Yaşanan seçim sürecini yatırımcılar da dikkatli takip ediyor. Vatandaşlarımız gayrimenkul alacaksa bu sıra alması daha uygun olur. Sektör hareket kazandığında fiyatlarda da artış yaşanabilir. Eğer kazançlı çıkmak istiyorlarsa bu sırada yatırımlarını gerçekleştirsinler” dedi.

“Seçim sonrası sektörde hareketlilik artacak”
Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında gayrimenkul sektöründe hareketlenme beklediklerini ifade eden Alp, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:
“Yatırımcılar seçim sonucunu bekliyor. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımızın tek isteği bir güven ortamı. Pazar günü yapılacak seçim sonrasında sektörde yaz aylarının gelmesiyle hareket bekliyoruz. İnşaat çalışmaları da bu süreçte artacak. Tamamlanan gayrimenkuller yeni alıcılarını bekleyecek. Özellikle tatil bölgelerine yatırımların fazla olmasını bekliyoruz. Seçim sonrasında bankaların yatırımcılara uygulayacağı faiz indirimi sektördeki hareketliliği daha da arttıracaktır. Bizler gayrimenkul alacakları ellerini çabuk tutmaları konusunda uyarıyoruz. Hareketlilik gayrimenkullerin fiyatlarında artışa neden olabilir. Bu süreçte elini hızlı tutan kazançlı çıkacaktır” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
RESMİ İLANLAR TÜMÜ
Bugün yayınlanan resmi ilan bulunamadı!...
ANKET TÜMÜ
Sivas'ta Kimi Belediye Başkanı Görmek İster Misiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü