USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

Sarılar’dan Çalımbay’a Bombardıman!

Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkan Vekili Erdal Sarılar, Konyaspor maçı sonrası teknik direktör Rıza Çalımbay’a ateş püskürdü. Sarılar, “Şimdiye kadar konuşmadım ama artık yeter. Bende çıkacağım, konuşacağım. Transfer konusunda yönetimi ortaya atıyorsun. Transfer sezonu bitiyor, bu laflar da bitiyor” dedi.

Sarılar’dan Çalımbay’a Bombardıman!
31-05-2023 11:04
SİVAS
Google News

İlknur ÖZDEMİR

Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkan Vekili Erdal Sarılar, teknik direktör Rıza Çalımbay’a sitemde bulundu.

Konyaspor maçı sonrası stadyum çıkışında gazetecilere konuşan Sarılar, Çalımbay’a tepki göstererek, “Ligin 6. haftasında ‘Ben daha görev almayacağım’ demek doğru mu? Ben bunu anlamıyorum. Ben bunları hazmedemiyorum” dedi.

Sarılar, “Hoca biraz önce yönetime sitemli konuştu. Biz şimdi ligde kaldık da konuşuyoruz. Sezon başında biz kupayı almışız, ilk hocanın demeci ‘Transferimiz gelmedi.’ Böyle kamuoyu oluşturarak bu stadyumda ilk defa ‘Yönetim istifa’ sesi duyduk. Neden geldi? Çünkü hocanın konuşmalarından dolayı. Ligin 6. haftasında ‘Ben daha görev almayacağım’ demek doğru mu? Ben bunu anlamıyorum. Futbolcu ne düşünür, takım ne düşür. Ben bunları hazmedemiyorum. Şu ana kadar hiçbir basın da biz konuşmadık, demeç vermedik. Ben bunları hocanın yüzüne de söyledim. Şimdi de kamuoyu önünde söylüyorum. Çünkü dolmuşum artık, yeter. ‘Benden iyi Sivassporlu yok’ diyor, nasıl oluyor ben 20 günde anlaşıyorum. Fiyat veriyoruz, gidiyoruz, geliyoruz… Bu sene feda senesi. Hocamıza bir teklif yapacağız, inşallah kabul eder. Eğer biz devam edersek, ben devam etmeyi düşünmüyorum. O zaman Sivaslılığı belli olur” dedi.

“POLONYALIYI BİZ Mİ ALDIK?”

Polonyalı futbolcu Karol Angielski’yi teknik direktör Rıza Çalımbay’ın istediğini ettiğini söyleyen Sarılar, “Transfer yapmayan bir kulüp nasıl 16 transfer yapar. Polonyalı bir futbolcu alındı. 1 günde alındı. Neden oynamadığını ben açıklayayım. 14+2 olduğu için Angielski’yi yazamıyorsun. Bu Polonyalı futbolcuyu biz mi aldık? ‘Takım yaşlı’ dedi, hangi futbolcuyu yönetim almış? Saba ile Saiz’i biz aldık sadece. Diğerlerinin hangisini biz almışız? Takım yaşlı evet biliyoruz. Takımın en yaşlısı Yatabare, bana göre en iyi futbolcu da Yatabare. Şimdiye kadar konuşmadım ama artık yeter yani. Bende çıkacağım, konuşacağım. Transfer konusunda yönetimi ortaya atıyorsun. Transfer sezonu bitiyor, bu laflar da bitiyor” ifadelerini kullandı.

“27 YIL OLDU, SÜREM ARTIK DOLDU…”

Başkan Vekili Sarılar son olarak, Sivasspor’daki görev süresinin dolduğunun altını çizerek, “27 yıl ben görev aldım. 3. Lig’de Osman Seçilmiş zamanında geldim. Yaşımız da geçti. Allah hepsinden razı olsun. Ben şahsım adıma konuşuyorum, sürem doldu. Gradel aylık 2 milyon maaş alıyor. Her ay sadece 25 milyon maaş maliyeti var kulübün. Avrupa’dan biraz para aldık, Allah’a şükür 1’inci aya kadar ödedik paraları. Yönetim olarak bu aylarda 3-4 milyon topluyorduk. Bu sene kongre senesi olduğu için kimseden toplayamadık. Depremzedelere de yardım ettik bu sene. Hepsi bir araya geldi. Sivasspor büyük bir kulüp. Yeni yönetim gelir, kulübün güzel bir kültürü var o şekilde de yürür” diye konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
RESMİ İLANLAR TÜMÜ
Bugün yayınlanan resmi ilan bulunamadı!...
ANKET TÜMÜ
Sivas'ta Kimi Belediye Başkanı Görmek İster Misiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü