Eğitim

Çok Çalışıp Derslerinize Odaklanın

Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin de bayrak törenine katılan Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, öğrencilere hitap ederek, ”Eğer başarılı olmak istiyorsanız, çok çalışmalı ve yalnızca derslerinize odaklanmalısınız. Sizi derslerinizden alıkoyacak, dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzak durmaya çalışın” dedi.

Çok Çalışıp Derslerinize Odaklanın
26-09-2023 11:34
SİVAS

Aydın DELİKTAŞ

Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Şube Müdürü Özkan Çamcı ile birlikte Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin okul bahçesinde düzenlenen bayrak törenine katıldı. Yener, törenin ardından öğrencilere hitap etti.

Öğrencilere, başarılarla dolu bir eğitim-öğretim yılı dileyen Yener; "Eğer başarılı olmak istiyorsanız, çok çalışmalı ve yalnızca derslerinize odaklanmalısınız. Sizi derslerinizden alıkoyacak, dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzak durmaya çalışın. Akademik başarınızı çok önemsemekle birlikte millî ve manevi değerlerimizi özümsemenizi, kendi kültürünüzü, tarihinizi tanımanızı, vatan ve bayrak sevgisiyle yetişmenizi de arzuluyoruz. Sizler bizim aydınlık yarınlarımız, gözbebeklerimizsiniz." dedi.

Yener, konuşmasının ardından öğrencilere okulda üretimi yapılan poğaçalarla birlikte süt ikramında bulundu. Daha sonra Millî Eğitim Bakanlığınca okul bünyesinde oluşturulan ekmek üretim atölyesinde incelemelerde bulunan Yener, Okul Müdürü Cemal Dalcı'dan atölyede üretimi yapılan ürünler ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yener, üretim sürecinde görev alan öğretmen ve öğrencilerle de sohbet etti.

Okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen Yener, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasını diledi. Sivas'ın iyi bir eğitim altyapısına sahip olduğunu vurgulayan Yener, "Bu bizim için çok önemli. Ancak asıl önemli olan öğretmenlerimizin moral ve motivasyonu, istek ve arzusu. Sizlerin gayreti ve desteği olmadan başarılı olmamız mümkün değil. Tüm öğretmenlerimizle, idarecilerimizle el ele vererek gönül birliği yaparak yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza en iyi eğitimi sunmanın gayreti içerisinde olacağız. Özverili çalışmalarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener, daha sonra görüş, öneri ve talepleri dinledi

sivas son dakika  sivas ekspres, ekspres.com ekspres haberler ekspres son dakika 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER