Spor

Sivasspor Stadyumunun Işıklandırması Ne Oldu?

Sivas 4 Eylül Stadyumu dış cephe ışıklandırma çalışması sessizliğini koruyor. Dış cephede herhangi bir ışıklandırma çalışması yapılmazken, taraftarlar ise bu sessizliğe tepki gösterdi. Taraftarlar, “eldik 1 Ekim’e nerde ışıklandırma burada da mı sınıfta kaldınız? Bir işimiz de düzgün olsa keşke” şeklinde yorum yaptılar.

Sivasspor Stadyumunun Işıklandırması Ne Oldu?
03-10-2023 11:09
SİVAS

Tuğba SARIKAYA

EMS Yapı Sivasspor Kulübü tarafından yaklaşık 1,5 ay önce yapılan açıklamada, Sivas 4 Eylül Stadyumu’nun dış cephesi için gece aydınlatma projesi hazırlandığı ve bu projeye de 14 Ağustos’ta başlanıp, 1 Ekim’de de bitirileceği belirtilmişti.

Açıklamada ayrıca yapılacak olan aydınlatmanın Türkiye’de ilk kez, Avrupa’da ise sayılı stadyumlarda bulunan gece aydınlatma projesi olduğu vurgulanarak, camiaya ayrı heyecan yaşamasına neden olmuştu.

AÇIKLAMANIN ÜZERİNDEN 50 GÜN GEÇTİ!

Yapılan açıklamanın üzerinden yaklaşık 50 gün geçti ve halen stadyum aydınlatması için hiçbir çalışmanın olmadığı görüldü. Sivas’taki spor kamuoyu ise stadyum cephe ışıklandırmasının ne zaman başlayacağını sorgulamaya başladı. Konu ile ilgili kulüpten bir açıklama yapılması bekleniyor.

“ODA MI HAVADA KALDI?”

Kırmızı-beyazlı taraftarlar ise bu duruma sosyal medya üzerinden tepki yağdırdılar. Taraftarlar, “O değil de bu stadın ışıklandırma hikayesi ne oldu? Yoksa oda mı havada kaldı? Sivasspor'da stadyum dış cephe ışıklandırma çalışmasının iptal edildiği iddia ediliyor. Geldik 1 Ekim’e nerde ışıklandırma burada da mı sınıfta kaldınız? Bir işimiz de düzgün olsa keşke. Siyasiler bu duruma el atmalı ve biran önce stadyum dış cephe ışıklandırma çalışması başlamalı” şeklinde yorum yaptılar.

İŞTE O AÇIKLAMA

“BG Grup 4 Eylül Stadyumu, gece aydınlatma projesi ile göz kamaştıracak. Futbol A takımımıza ev sahipliği yapan BG Grup 4 Eylül Stadyumu'na ülkemizde ilk kez, Avrupa’da ise sayılı stadyumda bulunan gece aydınlatma projesi uygulanacak. Yönetim kurulumuz, stadyumumuzun daha modern ve konforlu hale getirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Stadyumumuz gece aydınlatma projesinin tamamlanmasıyla çok daha görkemli hale gelecek. Oluşacak ambiyansın büyük Sivasspor taraftarımıza heyecan vereceğini umuyoruz. 14 Ağustos pazartesi günü başlayacak ve 1 Ekim'de tamamlanması planlanan proje BG Grup tarafından şehrimize hediye edilecek.”

sivas son dakika  sivas ekspres, ekspres.com ekspres haberler ekspres son dakika

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER