Gündem

Sivas'ta Havayolu Ulaşımında Rekor

Sivas’ta hava yolu, halkın yolu oldu. Nuri Demirağ Havalimanı Ağustos ayında rekor kırdı. Havalimanında hizmet verilen yolcu sayısı 42 bin 450 oldu. İzmir, Antalya ve Ankara gibi Sivaslıların yoğun yaşadığı bölgelerden de uçak seferler başlatılırsa havalimanındaki yolcu sayısının daha da artacağı ifade ediliyor.

Sivas'ta Havayolu Ulaşımında Rekor
24-09-2023 13:52
SİVAS

Neslihan KOÇ

Sivaslılar gökyüzünden memleketleriyle buluşturan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı yolcu sayısı, uçuş trafiği ve taşınan yük kapasitesi ile rekora koşuyor.  Ağustos ayında Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nda; hizmet verilen yolcu sayısı 42 bin 450, uçuş trafiği 300, taşınan yük kapasitesi 403 ton oldu. 2023’ün ilk sekiz ayında; hizmet verilen yolcu sayısı 295 bin 858, uçuş trafiği 2 bin 258, taşınan yük kapasitesi ise 2 bin 477 ton olarak kayıtlara geçti.

İZMİR, ANTALYA VE ANKARA DA OLSAYDI

Sadece İstanbul’a uçak seferlerinin gidiş ve dönüş olarak gerçekleştiği Sivas’ta; İzmir, Ankara ve Antalya’dan ve Sivaslıların yoğun yaşadığı ülkelerde uçuşların düzenlenmesi durumunda yolcu sayısının daha da artacağı belirtiliyor. Özellikle daha önce yapılan ve iptal edilen İzmir seferinin yeniden başlatılması için görüşmeler devam ediyor.

 sivas son dakika  sivas ekspres, ekspres.com ekspres haberler ekspres son dakika 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER