USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

 Çifte Zam Uyguluyorlar

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "paketli ürünlere gramaj standardı getirilsin" önerisinde bulundu. Palandöken, çok sayıda paketli üründe gramajın düşürülüp fiyatın artırıldığını, bu yüzden ürüne çifte zam yapıldığını söyledi.

 Çifte Zam Uyguluyorlar
12-05-2024 14:20
SİVAS
Google News

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, özellikle gıda, temizlik ve hijyen malzemeleri gibi ürünler için tüm markaların tabî tutulacağı gramaj standardı oluşturulmasının şart olduğunu belirtti.

GRAMAJ HİLELERİ TÜKETİCİYİ KANDIRIYOR

Palandöken, daha ucuz algısı oluşturulması için yapılan gramaj hilelerinin, tüketicinin kafasını karıştırdığını ve bundan dolayı farklı markalara ait aynı ürünler arasında karşılaştırma olanağını ortadan kaldırdığını aktardı.

GRAMAJ STANDARDI GETİRİLMELİ

Ticaret Bakanlığınca gramaj hileleriyle ilgili çok sayıda firmaya ceza verildiğini hatırlatan Palandöken, "Sorunun çözümü ceza vermek değil, belli başlı ürünlerde tüm markaların uyacağı gramaj standardı getirmektir." İfadelerini kullandı.

Palandöken, vatandaşlara, hileli ürün ile karşılaştıklarında veya haksız bir uygulamaya maruz kaldıklarında "Alo 175 Tüketici Danışma Hattı"nı aramaları gerektiği konusunda uyardı.(AA)

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
RESMİ İLANLAR TÜMÜ
Bugün yayınlanan resmi ilan bulunamadı!...
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
17.05.2024
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü