USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Ticaret Bağını Güçlendirmeyi Hedefliyoruz

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanan protokol kapsamında uygulanan ticaret elçileri projesi belge takdim töreni gerçekleştirildi. Rektör Alim Yıldız, “Bu proje kapsamında uluslararası ticareti sağlayarak ülkemizin, şehrimizin ve üniversitemizin ticaret bağını güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Ticaret Bağını Güçlendirmeyi Hedefliyoruz
31-05-2023 11:10
SİVAS
Google News

Tuğba SARIKAYA

SCÜ ile TSO arasında uygulanan ticaret elçileri projesi sona erdi.  Proje kapsamında belge takdim töreni gerçekleştirildi. Senato toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Yekbaş, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Gerçekleştirilen proje kapsamında, üniversitede eğitim gören 23 ülkeden 46 öğrenciye dış ticarette kullanılan temel kavramlar, girişimcilik, pazar araştırmaları ve devlet destekleri gibi konular hakkında eğitim verildi. Eğitimler sonunda çeşitli sektörlerden temsilciler STSO ihracat günleri etkinliğinde tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Öğrenciler şehrimizin önemli sanayi kuruluşlarını gezerek firmalar hakkında bilgi sahibi oldu.

Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Üniversitemizde şu an 90’ın üzerinde ülkeden 3 bin 500’ü aşkın uluslararası öğrencimiz var. Bu sayıyı daha üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz. Tüm fakültelerimizde, yüksekokullarımızda ve meslek yüksekokullarımızda da bu öğrencilerin eğitim görmesini istiyoruz. Ülkemiz son yıllarda uluslararası öğrenci sayısı bakımından ilk 10 ülkeden birisidir. Bu hem ülkeler arasındaki irtibatı sağlamak noktasında hem de ortak çalışmalar yapma noktasında önemlidir. Bu proje kapsamında uluslararası ticareti sağlayarak ülkemizin, şehrimizin ve üniversitemizin ticaret bağını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu projeye destek olan, öğrencilere eğitim veren hocalarımızı tebrik ediyorum.” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
RESMİ İLANLAR TÜMÜ
Bugün yayınlanan resmi ilan bulunamadı!...
ANKET TÜMÜ
Sivas'ta Kimi Belediye Başkanı Görmek İster Misiniz?
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
28.09.2023
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü