Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muhalefete Eleştiri

Seçim çalışmalarına Denizli'de devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhalefete eleştirilerini sürdürdü. Erdoğan, "Kendi içlerinde horoz dövüşünden beter bir kavga halindeler. Horoz dövüşünün bile bir adabı var ama muhalefetin kavgasında onu bile göremiyorsunuz." dedi. "Bunların ülkeye eser kazandırmak ve millete hizmet etmek gibi en küçük dertleri yok." diyen Cumhurbaşkanı, "Siyasetteki varlık amaçları sade

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muhalefete Eleştiri
22-02-2024 15:27
SİVAS

Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 29 Ekim Bulvarı'nda düzenlenen Denizli mitinginde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Mayıs ayındaki seçimlerde Cumhur İttifakı'na Cumhurbaşkalığında yüzde 44, milletvekilliğinde yüzde 45 oranında destek verdiniz. Mesajlarımızı ulaştıramadığımız insanlarımız varsa bir yolunu bulup mutlaka onlara ulaşacağız.

Cumhur İttifakı'na gönül veren kardeşlerimizle beraber CHP başta olmak üzere muhalefetten umudunu kesenleri de muhabbetle bağrımıza basacağız. Daha fazla çalışarak Denizli'de hak ettiğimiz ve olmayı arzuladığımız yere mutlaka geleceğiz. Ülkemizi nasıl 21 yılda asırlık demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla buluşturduysak Türkiye Yüzyılı'nın inşası da bize nasip olacak.

MUHALEFETE ELEŞTİRİLER

Horoz dövüşünün bile bir adabı var ama muhalefetin kavgasında onu bile göremiyorsunuz. Dün iltifat yağmuruna tuttuklarına bugün en ağır hakaretleri savunmaktan çekinmiyorlar. Bundan 8-9 ay önce beraber bir ülkeyi yönetmekten bahsediyorlardı.

Bunların ülkeye eser kazandırmak ve millete hizmet etmek gibi en küçük dertleri yok. Siyasetteki varlık amaçları sadece çıkarlarını korumak iktidar alanlarını genişletmek yoldaşlarını hançerleme pahasına da olsa siyasi kariyer basamakalrını tırmanmaktan ibaret. Doğru olan hayırlı işlere destek vermektir.

Dünyanın dört bir yanındaki dostlarımızın yüreklerini ferahlık, düşmanlarımızın yüreklerini korku kaplasın.

SAVUNMA SANAYİİ

Artık her şey bizim. Kendimiz üretiyoruz. Artık ihtiyacımız olan silahları kendi imkanlarımızla üretiyoruz. Bununla yetinmiyor dost ve kardeş ülkelere de ihraç edebiliyoruz.

KAAN

En son KAAN'ımız çıktı. Bir de bizi çok çok önemli bir adımımız var. ANKA 3'ünde hizmete girmesiyle bu alanda çığır açıyoruz. KAAN'ımızı da gökle buluşturduk. 5. nesil savaş uçağımız ilk uçuşunu icraat etti. Yaklaşık 15 yıllık çabanın gayretin ve azmin ürünü olan dünkü testle kritik eşiği açtı. 2028 yılın sonunda KAAN'ın Hava Kuvvetleri Komutanlığımıza katılmasını planlıyoruz.

"DERİN BİR SESSİZLİK"

Basit bir görüntülü konuşmayı yere göğe sığdıramayan bu eski politikacıları KAAN gibi teknoloji harikası savunma projesi hakkında derin bir sessizliğe bürünmeleri ibret verici.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER