Yaşam

Et ve Süt Kurumundan Gazi Eşine Ayıp

Sivas Et ve Süt Kurumu’nda akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Gazi eşi olması nedeniyle öncelikli olarak ürün alma hakkına sahip olan Sanik Cantemur’dan kurum çalışanları ilginç bir talepte bulundu. Cantemur’un yıllar önce ölen ve Kıbrıs gazisi olan eşinin de kuruma gelmesi gerektiği söylendi.

30-11-2023 11:53
SİVAS

Demet KARAKUŞ

Sivas’ta yaşayan ve eşi Kıbrıs Gazisi olan Sanik Cantemur, uygun et almak için Et ve Süt Kurumu Satış Mağazası’na gitti. Burada beklemediği bir tepkiyle karşılaşan gazi eşine iddiaya göre kurumda bulunan personel tarafından et almak için eşinin gelmesi gerektiği söylendi. Duydukları karşısında şok olan Cantemur, eşinin gazi olduğunu ve vefat ettiğini söyledi. Ancak olumlu bir geri dönüş alamayan gazi eşi, tepkisini dile getirerek yetkili mercilere seslendi.  

BU ZORLUĞU BANA ÇIKARTMASINLAR, BENİM EŞİMDE TOPRAĞI İÇİN SAVAŞTI

Cantemur mikrofonumuza yaptığı açıklamada; “Et ve Süt Kurumlarına geliyorum et almak için sizlere yok eşiniz gelsin diyorlar. Eşim yok vefat etti. Bu kartı bana devlet verdi özel hastane ve devlet hastanesin de muayene oluyorum ama hiç böyle sorulmadı. Ama orada güvenlik görevlileri bana zorluk çıkartıyorlar. Diyorlar ki eşin gelsin eşim yok mezarda, mezardan mı çıkıp gelip et alacak. Kıbrıs gazisi eşim. Bizi niye böyle zora getiriyorlar ki herkes gazi herkes bizim evladımız zamanında benim beyimde gitti orada savaştı askerdeyken. Belediye başkanımıza bunu izah ediyorum buna bir çözüm bulsun. Niye ayrım yapıyorlar, yapmasınlar bu ayrımı. Daha gitmedim ondan sonra ama gideceğim bir daha şansımı deneyeceğim. Önceden sorun yoktu. Bütün gazilere yakınlarına ama ben eşiyim niye bu zorluğu bize çıkartıyorlar. Gerekçe olarak eşimi söylüyorlar eşim mezar da bu kartı da bana Türkiye Cumhuriyeti verdi. Parayla alıyorum öncelik var onu iptal ediyorlar.  Bu zorluğu bana çıkartmasınlar. Benim eşimde toprağı için savaştı.’’ dedi.

 

 sivas son dakika    sivas ekspres, ekspres.com ekspres haberler ekspres son dakika 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER